WARM WELKOM OP MIJN WEBLOG!

Wat leuk dat je de weg naar mijn weblog hebt gevonden! Op mijn weblog vind je de seizoentafel- en knuffelpopjes, de kabouters en de engelen die ik in mijn poppenatelier maak. Ook vind je hier een pagina 'Handwerken op de basisschool', waar leerkrachten een lesplan voor handwerken in groep 1 tot en met 8 kunnen vinden.

zondag 27 november 2011

Eerste adventszondag



Vandaag is weer de eerste adventszondag. Onderstaande mooie tekst vond ik op Het Zonnejaar:

"Voorbereiding en verwachting. Voorbereiding van wat? Voor de kinderen is het duidelijk: wij vieren de geboorte van Jezus, die voor de mensen het Licht op de aarde bracht. Wij bereiden langzaam maar zeker dit feest voor.

Eerst dragen wij zand, stenen en water aan. De tweede week komen de planten erbij (aangevuld met zelfgemaakte bloemen en bladeren). De derde week volgt het dierenrijk en vormen onze handen uit klei of bijenwasfiguren die op dieren lijken. Ook wollen figuren kunnen ontstaan, zoals de schapen en de os en ezel. De vierde week zijn wij aangekomen bij het rijk van de mensen. Uit klei, wol en/of lapjes ontstaan herders en ook Jozef en Maria.

Wat wil ik verwachtingvol beleven of in mijzelf wakker roepen c.q. geboren laten worden? Waar wil ik zelf bij stil staan (als het al mogelijk is om in deze tijd ergens de rust te vinden om stil te staan, vooral vlak voor kerst)?"


Ik vind vooral het laatste deel een mooie verwoording van deze verwachtingsvolle tijd!

Crea Doe Beurs Amstelveen



Gisteren stond ik met mijn kraampje op de Crea Doe Beurs in Amstelveen. Alhoewel de drukte in het eerste uur hoopgevend was, liep het later toch weer uit op een stille dag helaas. Weinig bezoekers, weinig verkocht, maar toch ook leuke ontmoetingen met mensen die wel eens op mijn weblog komen. En daar doe ik het dus maar voor!



dinsdag 22 november 2011

Kaboutervrouwtjes



Van een lieve collega kreeg ik de vraag of ik voor haar een kaboutervrouwtje wilde maken. Wat een heerlijke 'opdracht'! Ik maakte er maar liefst drie, dan zou ze kunnen kiezen. Het werd uiteindelijk het kaboutervrouwtje met de appel.

woensdag 2 november 2011

Breitip



Dit boek vond ik gisteren bij onze boekhandel en ik moest het gewoon kopen! Een kerststal breien, dat lijkt me geweldig! Een tip voor alle breigekken, het is een prachtig boekje voor maar €5,95!