WARM WELKOM OP MIJN WEBLOG!

Wat leuk dat je de weg naar mijn weblog hebt gevonden! Op mijn weblog vind je de seizoentafel- en knuffelpopjes, de kabouters en de engelen die ik in mijn poppenatelier maak. Ook vind je hier een pagina 'Handwerken op de basisschool', waar leerkrachten een lesplan voor handwerken in groep 1 tot en met 8 kunnen vinden.

vrijdag 30 oktober 2015

Haakmanie



De laatste dagen ben ik in de ban van haken. Op de site van Roest haakt zag ik een patroon voor een spenenkoord en meteen wist ik wat ik nu eigenlijk kon maken met mijn lading sleutelhangerhaken! Het koord is heel gemakkelijk en snel te haken van vasten en de 'popcornsteek'. Liever zo'n koord kopen? Kijk dan even op mijn pagina Te koop / For sale!



Verder ben ik druk bezig met een ... tafelkleed? Nee hoor, het wordt een vest! Van een enorme granny square van 105 cm moet dit uiteindelijk een warm vest worden. Ongelooflijk! Het patroon vind je op Yarnutopia.

woensdag 14 oktober 2015

Tweede vertelkabouter



Mijn tweede vertelkabouter is af! Ik maakte het jasje 2 centimeter langer en koos voor blauw Nicky velours. De broek, laarzen en muts zijn van vilt. Ik vind zelf het jasje nog wel erg wijd, dus wie weet ga ik dat nog een beetje aanpassen voor de volgende ... want ja, het hoofdje voor nóg een vertelkabouter ligt al klaar!

zondag 11 oktober 2015

Nog meer gehaakte polswarmers



Op Ingthings kwam ik dit patroon van gehaakte polswarmers tegen. Ik had nog een bolletje roze wol liggen, dus had ik daar meteen een goede bestemming voor. Heerlijk patroon om te haken! De gebruikte steken zijn vasten, lossen en halve stokjes. En nu dus nooit meer koude polsen ...



Wil jij ook een paar lekkere warme polswarmers? Mail me gerust! Ik haak ze van Drops Karisma (100% wol) in diverse kleuren.

woensdag 7 oktober 2015

Slaapkaboutertje in gehaakt bedje



Vandaag maakte ik weer een lief slaapkaboutertje. Hij was nog maar net af of hij sprong ... tjoep! ... tussen de appels!



Maar zonder bedje vond ik hem toch nog niet helemaal af. Welke kleurtjes zal ik deze keer eens kiezen?



Een bedje in de vorm van een hartje? (Hier vind je het haakpatroon!) Ik was er nog niet tevreden over ...



Dus heb ik zelf een bedje bedacht, gehaakt van zachte, dikke wol. Van iets dunnere wol heb ik er een dekentje bij gebreid en kijk eens hoe lekker hij ligt!



Wil je zo'n slaapkaboutertje bestellen? Kijk dan eens op mijn pagina Te koop / For sale! Of stuur me een mailtje!

vrijdag 2 oktober 2015

Mijn eerste vertelkabouter



De afgelopen week heb ik gewerkt aan mijn allereerste vertelkabouter. En ik moet je bekennen: het was ... grrrrrr! Het hoofdje maken lukte prima. Daarna moest ik het lijf van vilt naaien en vullen, en ook dat verliep zonder problemen. Maar toen moest ik de schoendelen in elkaar zetten ... Maar ja, hoe? Het patroon gaf niet erg duidelijk aan hoe ik dit moest aanpakken en ook met hulp van Severine kwam ik er niet uit. Dus ... zelf maar een patroontje bedacht en geknipt en in elkaar genaaid.



Daarna moest er een cape genaaid worden van flanel. Ook nu was het patroon niet erg duidelijk, dus na lang nadenken maakte ik dit capeje. Maar waar moest ik mijn vingers nu in steken om de kabouter te laten bewegen straks? Na lang dubben werd me duidelijk dat het geen cape moest worden, maar een soort blouse. Had ik dat eerder geweten!



Afijn, gelukkig had ik nog flanel in dezelfde kleur liggen, dus opnieuw knippen en naaien maar. En wat bleek? De blouse was veel te kort! Op de foto van het patroon komt de blouse tot op de knieën, maar bij mij ... Grrrrrr! Ik begon me nu toch wel een beetje te ergeren!



Daarna was de muts aan de beurt. Van vilt, dus wat kan daar fout aan gaan? Je ziet het op de foto: veel te groot! Ook die moest ik dus weer helemaal uithalen en bijknippen! Je zou er de moed van verliezen ... Maar goed, uiteindelijk vind ik hem best lief geworden. Voor een volgende kabouter weet ik hoe ik het aan ga pakken!